A futás a legnagyszerűbb hasonlat az életre, mert annyit veszel ki belőle, amennyit beletettél.

Kisvárda és környéke szaladók

Az utolsó emberig - Kisvárda, Asszony hegy

2021. szeptember 21. - K. Sanyi

Valamikor az év elején Vass Józsi fejében fogalmazódott meg egy olyan kósza gondolat, hogy érdemes lenne a mi kis edző pályánkra rendezni egy körözős versenyt.

Gondoltam, ennek már megint sok a szabadideje hogy ilyen hülyeségeket tervez. El is engedtem magamban az egész dolgot. Aztán egyre többször jött elő ez a téma és már kezdtem tartani tőle hogy komolyan is gondolja.

Nyár közepén vált biztossá a rendezés. De tartva a vírus helyzettől, csak zárt facebook csoportban lett meghirdetve.
Úgy voltunk vele, ha már 20 ember elindul akkor nagyon jó. Szaladós berkekben elkezdtek rá egyre többen készülődni. Dátum meg volt, már csak a pályát és egyéb dolgokat kellett lefixálni.
Szeptember elején kezdtek sűrűsödni a napok. Pálya bejárás, tervezgetés. Vedres Gabiék segítségével egy komolyabb pálya karbantartás is sikerült. Ők végig nyírták a pályát, mi egyenesbe hoztuk a "legendás" szerpentint.
Az utolsó napokra már csak a pontos menetrend leszervezése maradt. Sikerült minden "összetevőt" beszerezni egy jónak ígérkező verseny lebonyolításához. Ehhez elengedhetetlen volt a Szaladók és KKB tagok összefogása. Már csak az időjárásnak kellett megkegyelmeznie. Az előrejelzés semmi jót nem mutatott.

Elérkezett a várva várt pénteki nap. Reggeltől kint voltunk a pályán Józsival. Még egy kis szalagozás, egy kis hálózás. Délután pavilonok felállítása a Vass családdal. Lassan gyülekeztek a főszereplők is.

Három óra után minden versenyző megérkezett. Jöttek a Balaton partjáról, Szolnokról, Téglásról, Debrecenből, Nyíregyházáról és persze Kisvárda és környéke legjobb szaladói.
A rendezvény színvonalát emelte, hogy Seszták Miklós országgyűlési képviselő és Maklári Balázs alpolgármester is tiszteletét tette.

Rövid tájékoztató után, 16 órakor elstartolt az első kör. Közben mi szervezők, elkezdtük a pályát "kivilágítani" az éjszakai körökre.
A versenyről tudni kell, hogy a Tihanyban rendezett One Way Ticket nevű versenyre épül. Megtiszteltetés, hogy ennek a versenynek a főszervezője Baranyai Máté is benevezett, valamint hozott magával egy kiváló futót Szélesy Balázst. Mátéval beszélgettünk a jövőről és jók a kilátások a közös együttműködéssel kapcsolatban.
Szintén indult az ultrás körökben ismert Nagykéri György, Spisák Emil és a teljesítménytúrázó Varga Róbert.
A pálya 5,3 km hosszú volt, 130-140 m szintemelkedéssel. 3-4 meredek emelkedővel és ugyanennyi lejtővel.
A nevezőknek chipes időmérést is biztosítottunk, amit Kállai Krisztián üzemeltetett.

A versenyzők többféle taktikát alkalmaztak. Volt aki a gyors körökben és a több pihenésben hitt, volt aki pedig a több sétában és kevesebb állás időben.
Közben a Szaladók közössége egy kisebb terülj terülj asztalkámat varázsolt a frissítő asztalhoz. Volt ott gyümölcs, szendvics, sütemény, édesség, kávé és egyéb üdítők. De megtalálhatóak voltak Hammer termékek is. DJ Vasco (Fazekas Laci) pedig hangulatos zenével szórakoztatott mindenkit a "karámnál"

Minden versenyzőnek ki volt tűzve a cél. Ugyanis csak az kapott befutó érmet aki a fiúk közül 8 kört, a lányok és gyerekek közül 4 kört ment. Nem is részletezném, hogy majdnem mindenki teljesítette. Volt aki a dupláját is!
A pályán nagyon jó volt a hangulat. Ment a beszélgetés, sztorizgatás, viccelődés. Szónok Bertalan jóvoltából zene is szólt pár körön keresztül.

A hajnali órákban már kezdett fogyatkozni a létszám. Legnagyobb örömünkre a kisvárdai Gyetvai Bettina nyerte a hölgyek versenyét, 59 km-es teljesítménnyel. Második helyezett Spisákné Lázár Viktória, harmadik pedig Eszenyi Eszter szintén környékbeli futó lett.

Az időjárás is kegyeibe fogadott minket. Nem esett (csak egy kicsit) és hideg sem volt. A biztonság kedvéért azért begyújtottunk két hordóba. Sokan jöttek a hordók köré melegedni. ("életmentő" volt)
Hajnali 4 óra körül már csak én, Józsi és a versenyzők (valamint Emil családja és Máté) maradt a pályán. Szép csendes éjszaka volt. Csak az a fránya fáradtság ne tört volna ránk. De sikerült egy-két holtponttal ezt is átvészelni. 5 óra után még "felszaladtam" tűzifáért az Asszony hegyre, közben Józsi várta a befutókat. 6 órára szinte teljesen kivilágosodott, megélénkült a forgalom és kezdetét vette a verseny újabb nappali szakasza. Itt még mindig 5 ember körözött. Két-két pár együtt és Jámbrik Laci az 55 perces érkezéseivel. Laci volt a Jolly Joker. Senki sem gondolta, hogy ide eljut. Szerintem még ő sem. Szélesy Balázs 100+ km-es kiszállójával már csak négyen maradtak.

Spisák Emil átváltott 35 perces körökre, Gyuri bácsi és Robi együtt jöttek be, Laci pedig a végén ért be mindig. 110 után Laci is feladta. Emberfelettit teljesített.
Maradtak hárman. Megrendíthetetlennek tűntek. Reggel még feltöltötték a fejlámpájukat a következő estére. Én és Józsi is már a sokadik kávét ittuk. Mi is harcoltunk a fáradtsággal.
Végül Emil "adta" fel elsőnek. Már eleve úgy tervezte a versenyt - mint utólag elmondta- hogy 22 órát megy. Munkahelyi elfoglaltság miatt haza kellet érnie. Jövőre biztos bepótolja a kimaradt távot.
Varga Robi és Nagykéri Gyuri bácsi futott tovább. Aztán a 23. óra végén Robi jelezte hogy ennyi volt. Gyuri bácsi ment egy utolsó 24. kört 33 perc alatt. A vége 128 km és több mint 3500 méter szintemelkedés lett. Itt az Alföldön!
Mindhárom dobogós rendkívüli (sport)ember. Megmutatták nekünk amatőröknek, hogy mi a hosszútáv vagy ultra futás.
Nagykéri György már sok versenyen megmutatta, hogy rengeteg kilométert tud leküzdeni. Elmondása szerint ez a verseny különösen kedves volt neki, mivel az anyukája Kisvárdáról származott.

A végén maradt három versenyzőből, szinte biztosra veszem hogy másnap reggelig tudtak volna menni. Lehet már minket szervezőket is kezdtek sajnálni. :)

A Szaladók odatették megint magukat. Megmutattuk a közösség erejét és mindenki kihozta magából a maximumot.

Végezetül gratulálunk minden indulónak, és köszönjük hogy eljöttetek erre a versenyre. Köszönjük mindenkinek a segítséget aki közben járt abban, hogy egy ilyen jó rendezvény jöjjön létre.

Baranyai Máté felajánlásából a jövő nyári One Way Ticket sem marad "utolsó emberek" nélkül, mivel 6 ember (3 férfi és 3 nő)kapott ingyen indulást a versenyre.

Mi pedig Józsival már megkezdtük a jövő évi verseny szervezését, ami biztos hogy felülmúlja az ideit minden tekintetben. Készüljetek, mert az már nem 24 órás lesz!