A futás a legnagyszerűbb hasonlat az életre, mert annyit veszel ki belőle, amennyit beletettél.

Kisvárda és környéke szaladók

I. Kastélykör Flow, Füzérradvány

2022. április 25. - K. Sanyi

Füzérradvány, 2022-04-24

A Laktát Sport Team álmodott egy "merészet" valamikor 2020 környékén, és az idei évben ez az álom valóra vált.

Bevezetésnek pár szó a szervezőkről és a helyszínről.

A Laktát Sport Team egy sátoraljaújhelyi egyesület. Vezetői és alapítói a Kállai (kettős) házaspár, Krisztina és Krisztián. Igazi megszállott sportemberek. Szívüket lelküket bele teszik a sportba. Ismerik a Zempléni-hegység minden futható útját. Heti rendszerességgel edzenek a borsodi hegyeken és dombokon.
2020 januárjában szerveztek egy kastély kör pályabejárást. Akkor -10 fokban sikerült teljesíteni 20 km-t. A park téli arcát mutatta, de így is el tudtuk képzelni milyen lehet amikor kizöldül. Sajnos a vírus helyzet miatt mindig halasztani kellett a verseny időpontját.

Füzérradvány büszkesége a Károlyi-kastély. Egy mesebeli fenyősoron át jutunk el a park bejáratáig. A korai kastély története az 1600-as évekig nyúlik vissza. Mai formáját az 1800-as évek közepétől datálják. Ekkor építtette újjá gróf Károlyi Ede, aki Ybl Miklóst kérte fel építésznek. A kastélyhoz tartozik egy közel 100! hektáros park. Tele különféle növényekkel, köztük többszáz éves fákkal. Itt sikerült megrendezni Krisztiánéknak a versenyt.

Már előző nap tudtuk, hogy nem ússzuk meg eső nélkül. Ez be is bizonyosodott amikor megérkeztünk a helyszínre. Többen is képviseltük a Szaladók csapatát. Mi, Józsival és feleségével hamarabb érkeztünk és segítettünk egy kicsit a szervezőknek. Közben folyamatosan érkeztek a versenyzők is. Mindenki az időjárás előrejelzést nézte. Senki sem szeretett volna zuhogó esőben futni.

Végül megkegyelmezett az időjárás és 10 órára, a 20 km-es táv startjára elállt az eső. Itt Pásztor Zoli indult a csapatból. A négy körön közel 500 m szintemelkedést kellett lefutnia, amit végig egyenletes tempóval sikerült leküzdeni. A győztes Bulitka Laci lett meggyőző fölénnyel.

Ezután a 10 km-es táv következett. Ami betudható egy sprint távnak is (még ha nézzük azt a kis szintemelkedést, akkor is). Ezen én és Vass József indultunk a Szaladókból. Nem volt különösebb taktika. Bényei Szilárdot hagytuk kibontakozni, mi pedig belekezdtünk egy jó tempós futásba. Első kilométer 3p 50mp, második közel 4 perc. Nagyon az elején voltunk, de mivel ismertük a pályát így tudtuk hogy "spórolni" kell. Az első körön nem sikerült. :) A futólegenda Bogár János végig a nyomunkban volt. Mivel Józsival végig együtt mentünk, javasoltam hogy a lejtős részeken szerezzünk egy kis előnyt és az emelkedőkön "megpihenünk". Második kör végéig tartottuk a helyzetünket. Ott felzárkózott egy debreceni futó és sikerült meglépnie. Józsi próbálta tartani, én pár lépéssel lemaradtam. Hiába a gyors utolsó kilométer, a helyezés már nem változott. 10 másodpercen belül volt a 2-4. hely. Nem sokkal utánunk jött be Bogár János. A verseny előtti utolsó két edzés nagyon jó formát ígért. Azért ilyen időeredményre nem mertem volna fogadni. 43 percen belül hoztuk le a közel 10km-t és 220m szintemelkedést. Szintén ezen a távon futott Szónok Bertalan és Vassné Göncz Ildikó is nagyon szép eredménnyel.

középen: Bogár János futólegenda

Végül de nem utolsó sorban az egy körös táv maradt. Majdnem 5km egy kis "hullámvasúttal". A Szaladókat Simai Gergő képviselte, aki egyben az egyik favorit is volt a távon. Kiváló versenyzéssel az összetett ezüstérmet sikerült megszereznie. Itt is indult több kisvárdai. Tóth "TNT" Norbert Tibor , Végső Krisztina (dobogós helyezés), Ágostonné Kerekes Kinga és Ágoston Réka (dobogós helyezés).

126 versenyző ért célba. Mindenki kapott befutó érmet, enni-inni, volt frissítő asztal, forró tea stb. Teljes ellátás! Rengetegen szurkoltak nekünk és a többi futónak. Barátok és családtagok jöttek el erre a csodás helyre. Varga Norbi és még sokan mások végigfotózták a rendezvényt, amiért külön köszönet. A kastély is látogatható volt. Egy kis bepillantás a reneszánsz korba. Szinte filmbe illő az egész hely.

A többiek nevében is elmondhatom, hogy nagyon jól éreztük magunkat.

A szervezők azt ígérték lesz folytatás. Nagyon várjuk...