A futás a legnagyszerűbb hasonlat az életre, mert annyit veszel ki belőle, amennyit beletettél.

Kisvárda és környéke szaladók

Panorám trail 2022-05-14

2022. május 18. - K. Sanyi

2022-05-14 Boldogkőváralja

Hetek-hónapok óta tervezgettünk erre a versenyre. Tavaly megnyertük a Panoráma váltót, idén is fel akartunk mutatni "valamit" a tavaszi rendezvényükön.

Katkó Laci már a tél végén eldöntötte, hogy a 30-as távon fog futni. Engem is rábeszélt. Azt mondta nem indulhatok gyerek távon, csak a 30! Megbeszéltük, hogy 25-ig tempózunk és az utolsó 5 km-en futunk egy versenyt.
Laci sajnos a verseny előtt 4 héttel "eltörte" a lábújját. Bízott a csodában, de nem gyógyult. Közben Pásztor Zoli benevezett erre a távra, de már előre szólt hogy nem ugyanabban a tempóban fog szaladni mint én.
Vass Józsi és Maklári Geri (tiszteletbeli Szaladó!) a 22 és 18 km-es távra neveztek. Valahol csak összejön a dobogó elven.

Elsőként értünk a helyszínre, hűvös és szeles időben. Felvettük a rajtszámokat, volt egy kis idő nézelődni, aztán kezdődött a felkészülés.
Nagyon sok ismerőssel találkoztunk. Meg sok "ismeretlennel" is akik már hallottak a Szaladókról.
A 30-as és 22-es táv 9 órakor indult egyszerre.
Geri verseny fél órával később indult a 8-as csoporttal.

Józsival szokás szerint beálltunk az elejére és próbáltuk meghúzgálni a mezőnyt. Szerintem sikerült is mert 4 km-nél 6-8 futó jött velünk, a többiek jócskán lemaradva.

Az ötödik kilométernél elköszöntünk, mert én soknak éreztem az elejére és inkább visszaváltottam.3 futó előzött meg eddig. Saját tempóban haladtam. Előzetesen kielemeztem a pályát, és tudtam mikor lehet futni és mikor kell lassítani. Még egy kis eltévedés is belefért. Közben a mögöttem haladó három futó utolért és végig látótávolságon belül volt. 10 km-nél ismerős hangot hallottam a mérő-frissítő pontnál. A Kállai házaspár! Doppingként hatott a bíztatásuk. A kedvenc részem, egy 2-3 km-es lejtős aszfalt jött. Haladósra váltottam mert tudtam ezután jön a szenvedős rész ami nekem nem annyira szokott menni.
Fonyra beérve jöttek is az emelkedők. Az erdőbe beérve ott termett egy "fal". 2-2,5 km hosszan meneteltünk felfelé. Itt már négyen "vonatoztunk". Egészen 15 km-ig együtt haladtunk, amikor is nekem megint jelzett a belső hang, hogy lassítsak.
Innen  egyedül haladtam, de végig láttam az előttem lévőket.
20 km-ig ketten kiestek a sorból, látványosan elfáradtak. Az ötödik helyen voltam. Egészen 25-26 km-ig követtem az előttem haladót.
Ezen a részen annyi nehezítés volt, hogy számtalanszor kellett átkelni patakon és kidőlt fákon. Aki nincs hozzászokva az ilyen terephez annak felér egy kínzással az állandó lassítás vagy megállás. Majd' 400 m futás után meg kellett állni mindig. Ez nagyon fárasztó is. Fel-le ugrál a pulzus és mégis tartani kell a tempót, de egyben dinamikusnak is kell lenni.
Itt sikerült megelőzni az előttem haladót, sőt 4-500 méteren még kitelt az erőmből egy kis lélekromboló tempófutás is. Amúgy ezen a részen volt egy kereszteződés ahol sokan eltévedtek. Én is benéztem a táblát. Nagy szerencse, hogy akik visszafelé jöttek azok szóltak. A végén jeleztük a szervezőknek a hibákat. Ami biztos: a pálya jelzéseit nem futók rakták ki, mert akkor sokkal egyértelműbb lett volna.
A verseny utolsó része már aszfalton zajlott. Itt már keveredtek a többi táv induló is. Utolsó erőtartalékaimat mozgósítottam. Majdnem egy éve futottam 30-at, és idén még félmaratont sem. Jó móka volt Laci! :)
A befutót sajnos tudtam előre. 400 m-es fal fel a várba. Igazi rémálomba való mászás következett. Csak a célra fókuszáltam. Vagy inkább arra hogy ne essek össze.

2 óra 47 perc alatt értem be. A célban Vass József húzott be. Kiterültem egy fa árnyékában és hűsöltem pár percet.
Erre a távra már készülni illik. Krisztián meg is mondta a magáét. Megérdemeltem...
De amit elterveztem azt meg tudtam csinálni. Abszolút 4. hely és egy jó verseny volt, szép környezetben.
Közben mint kiderült Józsi nyert. Mi más is lett volna?! Farkast kergetett az erdőben, sörrel frissített a felénél és vigyorogva ért be a célba.

Geri is behúzta a dobogót. Verseny előtt volt egy kis "beteg vagyok" érzése, de bíztunk benne. Csúcsformában van.

Nem sokkal utánam Zoli is megérkezett. Elmondása szerint nem erőltetve semmit, kényelmesen. Mégis a középmezőnyben végzett.

Minden összevetve, ismét egy sikeres versenyen vagyunk túl. Sík vidékről érkeztünk, de nem torpantunk meg a hegyi szakaszokon sem. Köszönjük a barátoknak a frissítést, szurkolást, bíztatást.